Šī gada 5. un 6. jūlijā Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes arheologi, atsaucoties Latvijas Kara muzeja aicinājumam, piedalījās Valsts aizsardzības mācības nometnes ekskursiju programmas aktivitātē, kas saistīta ar Latvijas senvēstures pētniecību.
Programmas laikā nometnes dalībnieki tikai iesaistīti arheoloģiskajā izpētē līdz šim nezināmā senvietā Saldus novada Zirņu pagastā – nelielā 17. – 18. gs. apbedījumu vietā, kas tikusi postīta 20. gs. 70. gados rokot karjeru, pēc tam aizmirsta un aizaugusi. Izpētes mērķis bija noskaidrot, vai šajā vietā vēl ir saglabājušās tādas arheoloģiskās vērtības, kas būtu saglabājamas, iekļaujot vietu Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.
Nometnes dalībnieki tika iepazīstināti ar arheoloģiskās izpētes metodēm, kā arī praktiski piedalījās izrakumu procesā. Līdztekus tam arheologi stāstīja par Latvijas arheoloģisko mantojumu, tā nozīmi un likumiem, kas jāievēro, atklājot kultūrvēsturiski nozīmīgas liecības.
Kopumā arheologiem ar nometnes dalībniekiem izdevās atrast un atsegt mirstīgās atliekas (kaulus) no vismaz 6 postītiem apbedījumiem. Izpētes gaitā atrastas arī 29 senlietas – kapa piedevas, kuras dotas līdzi mirušajiem. Starp atradumiem interesantākie un apbedījumus datējoši ir dažādi 17. gs. Rīgā un Žečpospolitā kalti šiliņi un viena 1711. gadā Zviedrijā kalta ēre, kā arī dažādas riņķsaktas, apģērbu aizdares un māla pīpes galviņa.